Šlapanický koniklec 2017


Dne 22. 4. 2017 jsme v malé sestavě vyrazili na závody do Brna Šlapanic, kde závodili jak chlapci, tak dívky.

Jan Kaczor spadal do kategorie starších žáků a závodil na prostných, přeskoku a kruzích. Na prostných měl opravdu slušnou sestavu bez pádu a získal tak nejvyšší známku ve své kategorii, poté ovšem následoval přeskok, který patří mezi jeho nejslabší nářadí, a kde obdržel nejnižší známku ve své kategorii. Závěrem zacvičil slušné kruhy a díky hodnotným prvkům obdržel druhou nejvyšší známku, pouhých pár desetin za nejvyšší známkou. Proto si při vyhlašování odnesl zasloužené 2.místo.

V mladších žákyních jsme měli Ellu Kosteleckou a Simonu Kaczorovou, které závodily na přeskoku, prostných a kladině. Simona byla po nemoci ne příliš připravena a bohužel zaznamenala jeden pád z kladiny, přesto její známka na kladině byla slušná díky hodnotným prvkům. Přeskok skrčkou nebyl také vůbec ohodnocen špatně, na prostných trochu váhala, protože sestavu neměla příliš nacvičenou. Ella měla sestavu na prostných velmi hezky nacvičenou i provedenou, na kladině si s hodnotnými prvky vedla také dobře. Přeskok skrčkou je u Elly slabší, ovšem přemet ani jedna z dívek ještě neskočí. Přesto se při vyhlašování mohla Ella postavit na stupínek vítězů na 3.místo a Simona po pádu z kladiny hned za ní na 4. místo. První dvě umístěné dívky skákaly obě hodnotnější přemet a na prostných již skákaly rondát + flik. Proto jsem opravdu potěšena za tato krásná umístění, protože holky cvičily velmi hezky.

V kategorii dorostenek jsme měli pouze Natálii Najdekovou, která i přes dva pády na kladině, ale po pěkných prostných a přemetu přes bednu 120 cm skončila na 1. místě. Také zde hrály velkou roli hodnotné prvky na kladině.

Všichni účastníci byli vyhlášeni, obdrželi diplom a krásné ceny dle vlastního výběru – plyšáky, šátky do vlasů, kosmetiku, batohy, láhve na pití, knihy apod. Po svižně skončeném závodě jsme ještě stihli oběd v restauraci a návštěvu ZOO Olomouc, kde jsme si užili přímý kontakt s netopýry, klokany, sysly a právě narozenými kůzlátky.

Věřím, že se zde do Brna na tento závod ještě někdy podíváme.

Fotky ZDE

Napsat komentář