Vyhlášení Sportovce roku 2017 Moravskoslezského kraje


Moravskoslezský kraj každoročně vyhodnocuje a oceňuje sportovce, kteří dosáhli vynikajícího nebo mimořádného sportovního výkonu nebo se o něj zasloužili v jednotlivých vyhlašovaných kategoriích, a další významné a mimořádné sportovní aktivity spojené s šířením dobrého jména kraje.

Oceněním nejúspěšnějších sportovců a sportovních aktivit kraje jsou zvýrazněny společenský význam sportu, podpora zájmu široké veřejnosti o aktivní sport, pozitivní účinek sportu pro zdraví lidí a také význam sportu jako účinný faktor prevence proti společenským negativním jevům.

Mezi šesticí nominovaných v kategorii Objev roku 2017 byla i gymnastka našeho klubu Nela Štěpandová. Přestože tuto kategorii vyhrála jiná sportovkyně, Nela si galavečer velmi užila.

Záštitu nad 16. ročníkem ankety převzal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Skvělý večer, který se konal 22. března v multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích, přenášela přímým televizním a internetovým přenosem TV Polar od 18.10 hodin.

Téměř dvouhodinovým programem diváky provázel moderátor a komentátor Štěpán Škorpil. Jednotlivá vyhlašování kategorií ankety prováděli hosté – skupina Mirai, zpěvačka Debbi se svou skupinou, Vojtěch Michalíček, sborové studio Permoník, skupina Hybrids Crew, tanečně – akrobatická skupina STYX, Janáčkova konzervatř v Ostravě a firemní MŠ Krajánek Krajského úřadu Moravskoslezkého kraje.

Pořadatelé vyhlásili celkem 11 kategorií, do kterých byla nominována řada špičkových sportovců kraje. Hlavní kategorii – Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje – získal a Sportovcem roku 2017 se stal Adam Lacko (závodník na okruzích, Bagira In.Racing), kterému velmi krásnou cenu předal hejtman Ivo Vondrák.

„Jsem rád, že po druhých místech se mi konečně podařilo vyhrát vytoužený titul Mistra Evropy. Jsem za to rád. Chci poděkovat všem, kteří se na titulu podíleli. Vím, že bude mnohem, mnohem těžší tento významný titul obhájit. Učitě na tom velmi intenzivně pracujeme a budeme dále pracovat. Příprava je v plném proudu, začínáme testovat a za měsíc a půl začínají závody. Opět budu mít pod sebou 5,5 tuny a budu kočírovat 1200 koní,” uvedl Adam Lacko.

Laureáti a držitelé cen Sportovec roku v jednotlivých kategoriích:

Mládež do 19 let: Sára Karasová, sportovní střelba, SSK Olymp Ostrava, členka CISO, Nikol Tabačková, atletika, Atletika Poruba, členka CISO, Markéta Janošová, sportovní lezení, TJ Baník Karviná, Viktor Žila, kickbox, SK Kick WOLF Team, Lucie Kubínová, hokejbal, TJ Sokol Poruba.

Dospělí: Tereza Králová, agility, KAČR  – OSA VOSA Ostrava, Jan Gardavský, travní lyžování, TJ Start Suché Lazce, Kateřina Pauláthová, alpské lyžování, SKI Club Paulát Havířov, Kamil Bezruč, požární sport, SDG Frýdek.

Trenéři: Jana Gellnerová, Atletika, Sokol Opava, Petr Czudek, basketbal, BC Opava, Andrea Videnková, jezdectví, JK Albertovec.

Handicapovaní sportovci: Vojtěch Konečný, atletika, Atletika TTP, Pavel Děcký, handbike MTB, spolek GOON.

Objev roku: Barbora Malíková, atletika, Sokol Opava, členka CISO (Centrum individuálních sportů Ostrava).

Akce roku: Memoriál Jiřího Rašky – VI. ročník – Světový pohár žen, Kontinentální pohár mužů.

Mimořádný počin roku: Martin Tokoš, florbal, 1SC.Tepish Vítkovice.

Fair Play: TJ Klimkovice kopaná – hráči při tréninku zachránili život svému spoluhráči.

Síň slávy: 2017 – Hans Zdražila, vzpírání.

http://sportovec.msk.cz/rocnik-2017/

Fotky ZDE

Napsat komentář