Krajské kolo školních závodů 2018

Ve středu 28. 3. 2018 uspořádala Základní škola Ostrava-Petřkovice závody v naší tělocvičně. Jednalo se o krajské kolo ve sportovní gymnastice dívek a chlapců. Děvčata i chlapci závodili v pěti kategoriích, rozdělených podle věku.

Náš oddíl měl zastoupení ve dvou kategoriích děvčat – družstva a v jedné kategorii chlapců – jednotlivce. V I. kategorii vyhrálo družstvo ZŠ Volgogradské a obhájilo tak prvenství z okresního kola. Složení družstva: Klaudie HynekSára Staňková a Julie Biolková. Děvčata se umístila skvěle i jako jednotlivkyně, závod vyhrála K. Hynek, S. Staňková se umístila na třetím místě a J. Biolková na 11. místě. I ve II. kategorii obhájilo své prvenství družstvo ze Základní školy Srbské, ve složení: Anna Krýsová (i jako jednotl. první), Tereza GromnicováDominika Friedrichová(obě jako jednotl. na třetím místě) a Julie Poledníková.

Ve II. kategorii chlapců startoval Jan Kaczor, který neměl družstvo, ale vybojoval bronz alespoň jako jednotlivec.