MČR Znojmo 2018


Ve dnech 22. – 24. 6. 2018 se ve Znojmě konalo Mistrovství ČR. Postupový klíč kategorie VS4B určil, že z našeho oddílu vyrazí na MČR hned tři závodnice. Všechny si užily sobotní dopolední velký závod. Nejlépe z něho vyšla Lucka Gřešová, která i přes spousty nových prvků příliš nezaváhala a vybojovala nádherné páté místo. O pouhých 0,05b se hned za ni umístila Anička Krýsová, která nedodělala stojku na bradlech a obrala se nejen o cenné desetinky, ale troufnu si říct, že i o medailovou pozici. Na čtrnáctém místě se pak umístila Adél Čápová, což v této kategorii 48 závodnic pokládám také za velmi slušný výkon.

K odpolednímu závodu nastoupila naše jediná závodnice kategorie VS2A Rozka Ožanová. Ta hned na prvním nářadí nezvládla svou první účast na tak velkých závodech, přepadla ze špicara a spolu s bodovou ztrátou se rozplynuly i veškeré naděje na umístění v top desítce. Zbytek závodu pak prošla slušně a dvacáté první místo z 56 závodnic nakonec, s tak velkou chybou, nebylo vůbec špatné umístění.

Letošní pravidla sportovní gymnastiky prošly velkou změnou. Nejpříjemnější z nich je asi postup kategorie VS1A na MČR. Tuto šanci využila Adélka Nykodymová, která postoupila z Krajského přeboru po tom, co splnila bodový limit. Šance se chopila velmi slušně, a v nedělním dopoledním závodu v konkurenci 36 děvčátek ročníku narození 2010 a 2011 obsadila pěkné čtrnácté místo.

Posledním našim želízkem v ohni byla Lenka Jaskovičová v kategorii VS6B. Nezklamala. Odvezla si jedinou medaili, kterou jsme na MČR vybojovali. I přes větší zaváhání na bradlech, si v konkurenci 21 žen vystoupila na bronzový stupínek. Velká gratulace patří nejen Lence, ale všem děvčatům, která reprezentovala náš oddíl v krásné znojemské tělocvičně.
Fotky ZDE
Elektronické výsledky ZDE
(Gabriela Hynek)

Napsat komentář