Memoriál Jana Gajdoše 2018

V termínu 16. – 19. 11. 2018 se v Brně konal 27. ročník závodu Memoriál Jana Gajdoše. Jedná se o závod družstev, a to především gymnastek, které zastřešuje Sokol a pozvaných klubů z několika států Evropy (Rakousko, Slovinsko, Holandsko, Slovensko, Polsko, Litva). Jelikož Nela Štěpandová potřebuje získávat zkušenosti, požádaly jsme Sokol Brno 1 o zařazení Nely k individuálnímu závodu, který proběhl zároveň se soutěží družstev.

Nela zahájila závod velmi pěkně, na prostných poprvé zařadila salto s obratem 720° a získala tak druhou nejvyšší známku na prostných. Přeskok skočila s jednou z nejvyšších známek. Další dvě nářadí už neprobíhaly dle našich představ. Bradla s 1 pádem a 3 přerušením, kladina 1 pád. Tím, že má Nela vyšší obtížnost na nářadích, a díky čistotě cvičení se umístila na 3. místě v konkurenci 59 děvčat. Shodné bodové ohodnocení měla i pražská závodnice Mia Čadková. Poté dle pravidel rozhoduje, která z děvčat má více vyšších známek ze čtyř nářadí. Nela měla na třech nářadích vyšší bodové ohodnocení, tím pádem byla před Miou na 3. místě.

Sobotní závod byl kvalifikací k nedělnímu závodu dvojic, postupovalo 12 nejlepších děvčat a chlapců. Podle daného klíče byl Nele přiřazen 8 nejlepší chlapec. Tím byl rakouský závodník Penkner Benedikt. V prvním kole si oba shodně vybrali prostná a přeskok a po prvním kole byli na 1. místě. Do druhého kola postupovalo už jen 8 párů. Nela si vybrala kladinu, kde bohužel nepěkně spadla z píchačky s obratem 180° a její partner cvičil na hrazdě, kterou zacvičil velmi pěkně, ale bez vyšší obtížnosti. I kdyby se Nele podařila kladina bez pádu, tak by jim známky již nestačili na postup do finále, kde postupovaly už jen 4 páry. Celkově se umístili na 5. místě.

Děkujeme Sokolu Brna 1 za možnost zúčastnit se pěkného závodu a nabrat další gymnastické zkušenosti.

Fotky a video ZDE

Výsledky:

Gajdos_18_divky

Finale_18

Odkaz na závod děvčat: https://www.youtube.com/watch?v=dkivN1tAfzU&fbclid=IwAR1yLSwGDPpKewmfKLCerVX728pBYRL5RmaCIMRBy6pMm4rg-b98upIrcd0

Odkaz na závod dvojic: https://www.youtube.com/watch?v=LZ0UNQR_-X0

(Monika Prutkayová)

Napsat komentář