Přebor Moravskoslezského kraje 2018


V sobotu 24. 11. 2018 se v oddíle TJ Sokol Moravská Ostrava 1 konal Přebor Moravskoslezského kraje. Stejně jako u městského přeboru se jednalo o závod družstev.

Ve čtvrté lize jsme nakonec z důvodů zranění a nemoci postavili pouze jedno družstvo ve složení pěti závodnic: Friedrichová, Gromnicová, Kaczorová, Nykodymová a Papoušková. Družstvo zacvičilo na všech čtyřech nářadích skvěle a v žádném z dalších deseti týmů nenašlo konkurenci, holky si odvezly nádherné 1. místo.
Stejně dopadla i druhá liga, ne tedy umístěním, ale tak jako ve čtvrté lize jsme byli nuceni ze dvou družstev udělat pouze jedno, a to ve složení: Gřešová, Hynek, Krýsová, Ožanová, Petrová a hostující závodnice Silberová z oddílu Špičková Opava. Nakonec ale vzniklo skvělé družstvo šesti holek, které si závod neskutečně užily, fandily si, podporovaly se, byly v naprosté psychické pohodě, a za sebe musím napsat, že co se atmosféry týče, tak takto skvělý závod už jsem dlouho nezažila. I přes nějaké nezdary a pády prakticky na všech nářadích kromě prostných, si holky odvezly stříbrné medaile a zaslouženě postoupily na MČR. Bylo mi ctí, že jsem mohla tyto dvě družstva provést závodem jako trenérka. A holky pro vás, BYLY JSTE VŠECHNY SKVĚLÉ!
Na MČR druhé ligy, ale i první ligy, kde máme také jedno družstvo, můžete přijít fandit do Prahy, ve dnech 8. – 9. 12. Budeme se moc těšit.
(Gabriela Hynek)
V páté lize se družstvu ve složení Nykodymová, Ludwigová, Bártková, Raková podařilo mezi 11 družstvy vybojovat stříbrnou medaili, družstvo B ve složení Chudová, Neníčková, Smelíková, Vrlíková se umístilo na nepopulárním, ale pěkném 4. místě. Družstvo C (Biolková, Bystroňová, Hlávková, Vavrošová) se umístilo na 7. místě.
Posledním závodem byl závod třetí ligy, kde jsme měli dvě družstva. Prvnímu družstvu ve složení Najdeková, Zdvihalová, Kociánová a Kostelecká se závod velmi vydařil, především na prostných, na kladině zaznamenaly holky pouze jediný pád a tak si právem vystoupily na zlatý stupínek. Družstvu B ve složení Asenová, Staňková a Kovářová chyběla kvůli nemoci jedna členka a po nepovedených bradlech se umístilo na 3. místě.
Gratulujeme!
Fotky ZDE
(Barbora Uhrová)

Napsat komentář