24. Züri Oberland Cup 2019


Na pozvání švýcarského klubu z Usteru jsme se zúčastnily velmi pěkného závodu s kvalitní konkurencí a velkým množstvím závodnic z 9 států (Česká republika, Spojené arabské emiráty, Velká Británie, Turecko, Holandsko, Německo, Rakousko, Belgie, Švýcarsko).

Nejprve se představila v kategorii Open (kategorie bez omezení věku a výkonnosti) Adéla Čápová, která po velmi pěkném výkonu obsadila 7. místo z 61. gymnastek.

V odpoledním závodě nastoupila v kategorii P4 Amateur Karla Adamíková, která zaznamenala zaváhání na kladině a bradlech, prostná s přeskokem zacvičila pěkně a umístila se na 14. místě z 37. závodnic. Spolu s ní v tomto závodě v kategorii 2-Kampf (zde se počítaly nejlepší dvě známky) se velmi zadařil závod  Lence Jaskovičové, která se postavila na nejvyšší příčku a Laura Smolecová po pěkných prostných obsadila 5. příčku.

Ve večerním závodě startovaly závodnice bez omezení věku v kategorii International, kde se představila Nela Štěpandová. Na prvním nářadí, na bradlech, zaznamenala 1 pád a na kladině další 3 pády. Po nezdařeném začátku zabojovala a prostná zacvičila s nejvyšší známkou v závodě, přeskok se také povedl. Umístila se na 5. místě z 26. závodnic.

Zároveň v tomto závodě probíhal vložený závod, ve kterém rakouské a švýcarské gymnastky bojovaly o nominaci na nadcházející Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) v Baku. Výkony těchto gymnastek dosahovaly nejvyšší úrovně a bylo se opravdu na co dívat.

Pro všechna děvčata to byla velmi cenná zkušenost a také prověrka před nadcházejícím Mistrovstvím České republiky v Třinci a v Černošicích. Během pobytu jsme stihly krátkou procházku kolem krásného jezera Zurich See.

Děkujeme za reprezentaci klubu a gratulujeme k výsledkům.

Fotky ZDE

Výsledky: ZOC19-P2-Open

ZOC19-P3-P4-2K-Int-FIG

(Monika Prutkayová)