Mistrovství České republiky 2019


Letošní M-ČR  mistrovské třídy se konalo ve dnech 1. – 2. 6. 2019 v Třinci v Hale Stars.V kategorii juniorek jsme měli dvojí zastoupení, a to Karlu Adamíkovou  a Nelu Štěpandovou.

Nela, přestože patřila k nejmladším závodnicím v kategorii juniorek A, nastoupila k závodu s velkým odhodláním. Závod zahajovala na kladině, kde se však nevyhnula dvěma hrubým chybám v úvodu sestavy, když se jí nepovedl náskok saltem toporně vzad na kladinu a následně akrobatická řada se saltem toporně na 1 nohu. Zbytek sestavy už pak Nela zacvičila bez větších chyb a obdržela známku 10,35 bodu z nejvyšší výchozí známky na tomto nářadí – 4,90 bodu. Zaváhání v úvodu závodu nevzalo Nele chuť bojovat o přední umístění, což dokázala hned na prostných, když zacvičila krásnou sestavu s dvojným saltem vzad a získala nejvyšší hodnocení 12,70 bodu. Na přeskoku pak předvedla standardní výkon a obdržela známku 12,03 bodu. Na posledním nářadí závodu opět dominovala svým výkonem a s druhou nejvyšší známkou na tomto nářadí se kvalifikovala do nedělního finále. Celkově se při svém prvním startu v této kategorii umístila na velmi pěkném 7. místě a kromě bradel se ještě kvalifikovala do finále na přeskoku a na prostných.  Kája Adamíková předvedla solidní výkon na 3 nářadích, bohužel se nevyhnula 2 pádům na kladině a celkově obsadila 19. místo.

Do nedělního finále nastupovala Nela s velkou šancí na medailové umístění na bradlech a prostných. Bradla zacvičila stejně jako v sobotu velmi pěkně a stala se Mistryní ČR pro tento rok. Na prostných bylo finále velmi vyrovnané, a přestože Nela zacvičila opět zdařilou sestavu, medailové umístění ji uteklo o 0,025 bodu. Ve finále na přeskoku pak ještě přidala 5. místo.

Příprava na letošní mistrovství ČR neprobíhala optimálně, Nela se v posledních měsících potýkala se zraněními, ale její vystoupení na letošním mistrovství je určitě příslibem do dalších let.

Holkám gratulujeme k pěkným výsledkům a děkujeme jim i trenérkám za přípravu a reprezentaci klubu.

Fotky ZDE

Výsledky víceboje ZDE 

Výsledky finále ZDE

(Monika Prutkayová)