Váza Horních Počernic 2019


V sobotu 12. 10. 2019 se konal 41. ročník závodu o „Putovní vázu Horních Počernic“. Naše děvčata za doprovodu trenérek Světlany Grmelové, Hanky Liškové, Gabky Hynek a rozhodčích Hanky Novákové a Moniky Vavrošové předvedla skvělé výkony  a ve všech kategoriích získala medailová umístění.

V kategorii mimi startovala Frederka Prutkayová (roč. 2013) a přestože závodila s děvčaty ročníku 2011 a 2012, předvedla své sestavy s jistotou a pěkným provedením a zaslouženě zvítězila.

V kategorii mladších žákyň získala Katka Bártková stříbrnou medaili, Adélka Nykodymová bronzovou medaili, Linda Raková se umístila na 4. místě, 26. místo obsadila Míša Vavrošová a 39. místo Klárka Papežová. Adélka Chudová a Anetka Neníčková po velmi pěkně zacvičeném přeskoku a bradlech se nevyhnuly hrubým chybám na kladině a zároveň nepředvedly předepsaný počet prvků a tyto chyby je odsunuly na konec výsledkového seznamu.

V kategorii starších žákyň nastoupila 3 děvčata našeho klubu a zacvičila na většině nářadí velmi pěkné sestavy – bronzovou medaili získala Klaudie Hynek, Anetka Nykodymová se umístila na 5. místě a Dominika Friedrichová po pádu na bradlech obsadila 13. místo.

Kategorii žen a juniorek vyhrála Lenka Jaskovičová, Kája Adamíková získala bronzovou medaili.

V celkovém hodnocení družstev získalo naše družstvo ve složení Katka Bártková, Klaudie Hynek a Lenka Jaskovičová zlaté medaile a domů si vezlo Putovní vázu Horních Počernice.

Po závodě o Putovní vázu Horních Počernic se konal 35. ročník Veteraniády, kde nastoupila naše trenérka Gabka Hynek a po předvedení pěkných výkonů na přeskoku, kladině a prostných se stala vítězkou letošního ročníku.

Všem děvčatům a trenérům blahopřejeme k pěkným výsledkům a přejeme hodně štěstí v další přípravě na mistrovské soutěže.

Výsledky ZDE

Fotky ZDE

(Hana Lišková)