Memoriál Věry Medové 2019


Sobota 9. 11. 2019 se nesla v duchu Memoriálu Věry Medové v Praze. Na závody jsme se s početnou skupinkou děvčat vydali jedním z prvních ranních vlaků. I přes brzké vstávání sršela děvčata energií a cesta nám tak rychle utekla. Závody byly velmi kvalitně obsazeny a ve všech kategoriích byla opravdu velká konkurence.

Největší úspěch zaznamenaly Frederka Prutkayová a Linďa Raková, které získaly ve svých kategoriích zlatou medaili. Další medaili, a to bronzovou, pak přidala Sára Křižoščáková. V první desítce se umístily i Adélka Nykodymová – 5. místo a Julča Biolková – 6. místo. Součástí závodu bylo rovněž vyhlášení nejlepších družstev, které tvořily nejlepší závodnice příslušného oddíl u z každé kategorie. Družstvo GK Vítkovice reprezentované Frederkou Prutkayovou, Linďou Rakovou a Adélkou Nykodymovou vybojovalo 1. místo. I ostatní děvčata předvedla pěkné výkony a v konkurenci zejména závodnic z Čech se neztratila.

I. Kategorie (2013 – 2014): 1. místo Frederika Prutkayová, 3. místo Sára Křižoščáková

II. kategorie (2011 – 2012): 1. místo Linda Raková, 6. místo Julie Biolková, 14. místo Zoe Laura Kolářová, 15. místo Michaela Vavrošová, 17. místo Barbora Skotnicová, 28. místo Elen Kantorová, 30. místo Klára Papežová, 53. místo Liliana Mlynářová

III. kategorie (2009 – 2010): 5. místo Adéla Nykodymová, 14. místo Kateřina Bártková, 27. místo Aneta Neníčková

Po vyhlášení výsledků jsme úprkem vyrazili na zpáteční vlak, který jsme nakonec s vypětím všech sil stihli a mohli si tak užít pohodovou cestu domů.

Fotky ZDE

Výsledky ZDE

(Monika Prutkayová)