Mikulášský dvojboj 2019


Na blížící se závěr závodní sezony roku 2019 jsme se 30. 11. 2019 zúčastnily Mikulášského dvojboje v Kopřivnici. Pod dohledem trenérek Moniky Prutkayové, Sáry Kaczorové, Kateřiny Mamčařové a Kláry Štelclové se děvčata snažila zúročit své dovednosti nabyté v tréninku.

V kategorii mimina (ročník 2013 a ml.) nás reprezentovaly Sára Křižoščaková, Marie Pokorná, Stella Štěpánková a Valentýna Horáková. Pro posledně tři jmenované to byl první mimoostravský závod, kterého se zúčastnily. V této kategorii se nejvíce dařilo Sáře Křižoščakové, která obsadila 2. místo a Marii Pokorné, která skončila 4.

V kategorii začínající (ročník 2013-2012) vybojovala 1. místo Frederika Prutkayová.  Spolu s ní se ve stejné kategorii předvedly Lucie Lišková, Patricie Kostelníková, Ema Kiesewetterová a Kristin Bujoková.

Další pěkná umístění jsme dosáhly v kategorii V. ligy (ročník 2011-2012), kde se děvčata seřadila za sebou od 2. – 5. místa v pořadí Barbora Skotnicová, Elen Kantorová, Zoe Laura Kolářová a Lili Mlynářová. V téže lize, avšak ročník 2009-2010 bojovala o medaili Tereza Hýžová, která se nakonec umístila na 16. místě.

V kategorii IV. ligy nastoupilo 5 děvčat z našeho klubu, a to Veronika Kociánová, Simona Kaczorová, Julie Biolková, Ella Kostelecká a Leona Vrlíková. Poslední kategorií, v níž závodily nejstarší závodnice, byla kategorie III. ligy, kde jsme měly jediné zastoupení v Natálii Najdekové.

I přesto, že se ne všem děvčatům závod vydařil, zanechal gymnastický klub Vítkovice v Kopřivnici velmi dobrý dojem. Všechny závodnice obdržely od čerta, Mikuláše a anděla drobné ocenění, a tak nikdo neodjel domů s prázdnou.

Umístění všech závodnic naleznete zde: vysledky MIK19

Fotografie ZDE

(Monika Prutkayová)