Mistrovství ČR jednotlivkyň (VS) 2021

Ve dnech 1. – 3. 10. 2021 se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství ČR jednotlivkyň (VS). Na tomto závodě jsme měli hned několik želízek v ohni a očekávali jsme s napětím, jak závody v jednotlivých kategoriích dopadnou.

První den se konal závod kategorie VS6B, ve kterém jsme neměli žádnou závodnici.

Sobotní závod zahajovala kategorie VS3A, v níže se představily Adéla Nykodymová a Kateřina Bártková, (obě tr. Grmelová, Hájková a Lišková). Největší obavy měla děvčata ze sestavy na hrazdě, na které obě předvedly své maximum. Adéla Nykodymová vinou dvou pádů na kladině nakonec skončila na pěkném 13. místě a Kateřina Bártková při svém prvním startu na Mistrovství ČR skončila v půlce závodního pole na 20. místě.

Rovněž v další kategorii VS4B byly k vidění závodnice z GK Vítkovice, a to Aneta Neničková, Klára Papežová (obě tr. Grmelová, Hájková a Lišková) a Sofie Čechová (tr. Orliczková, Smolecová). Děvčata se musela poprat s dlouhou covidovou pauzou a na závodech se snažila předvést to, co v průběhu posledních dvou měsíců natrénovala. V konečném pořadí se Klára Papežová umístila na 27. místě, Aneta Neničková na 35. místě a Sofie Čechová na 41. místě.

Zastoupení jsme měli také v kategorii VS5B, kde nás reprezentovaly Aneta Nykodymová (tr. Grmelová, Hájková, Lišková) a Dominika Friedrichová (tr. Grmelová, Hynek). Se závodní trémou se lépe popasovala Aneta Nykodymová, která pouze díky nižší známce na bradlech obsadila v konkurenci 33 závodnic vynikající 6. místo. Dominika Fridriechová taktéž předvedla pěkné sestavy a obsadila konečné 27. místo.

V neděli proběhly závody kategorie VS1A a VS 2A. V kategorii VS1A se závodu zúčastnily Frederika Prutkayová (tr. Grmelová, Hájková, Lišková) a Sára Křižoščaková (tr. Prutkayová). V této kategorii jsme mohli opět po dvou letech slavit titul Mistryně ČR díky Frederice Prutkayové, která závod s přehledem vyhrála. Rovněž velmi pěkný výkon předvedla Sára Křižoščaková a vybojovala úžasné 8. místo.

Kategorie VS2A byla s 56 závodnicemi nejpočetnější kategorií a závod se tak musel rozdělit do dvou sledů. V této kategorii jsme měli celkem 5 závodnic – Julii Biolkovou, Zoe Lauru Kolářovou, Barboru Skotnicovou (všechny tr. Prutkayová), Lindu Rakovou a Adélu Chudovou (obě tr. Grmelová, Hájková, Lišková). Nejlépe proplula závodem Julie Bioková, která se díky vysokému bodovému ohodnocení stala Mistryní ČR. Barboře Skotnicové, Lindě Rakové a Adéle Chudové se pak osudným stala sestava na kladině, která jim nevyšla podle jejich představ a připravila je tak o umístění na stupních vítězů. I přes toto zaváhání však skončily v popředí startovního pole, a to Linda Raková na 5. místě, Barbora Skotnicová na 6. místě a Adéla Chudová na 12. místě. Rovněž se závod povedl i Zoe Lauře Kolářové, která obsadila pěkné 20. místo.

Pro GK Vítkovice byla účast na Mistrovství ČR nadmíru úspěšná a zejména výsledky kategorie VS1A, VS2A a VS 3A jsou velkým příslibem kvalitních výkonů i do budoucna.

Všem děvčatům moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v závodech družstev, které je v blízké době čekají. Rovněž děkujeme všem trenérům za kvalitní přípravu a podporu svých svěřenkyň.

Fotky ZDE

Výsledky ZDE

(Tereza Skotnicová)