Přebor Moravskoslezského kraje ligy družstev a jednotlivců 2021

Dnes, 20. 11. 2021, se uskutečnil za přísných protikovidových opatření přebor Moravskoslezského kraje, který uspořádal Sokol Moravská Ostrava 1. Závod byl trochu smutný bez divácké podpory a potlesku, ale jsme rádi, že se vůbec uskutečnil a že se holkám dařilo.


Závod zahájily jednotlivkyně I. ligy, děvčata si po dlouhých dvou letech konečně vyzkoušela závod na jiném než domácím nářadí, což bylo hlavním úkolem před nástupem na MČR. A leč bez medaile, tak určitě spokojené, že vše zvládly.

Ve II. lize se nám díky kovidu a karanténě rozpadlo družstvo. Zůstala pouze jedna závodnice, která se přiřadila k SGC Ostrava a spolu s nimi vybojovala první místo a skoro s pěti bodovým odstupem i suverénní postup na MČR.


Nejlépe si ale vedla IV. liga, kde družstvo A vyhrálo s šesti bodovým náskokem před družstvem B. A děvčata z družstva C zůstaly s dvoubodovým odstupem těsně pod stupni vítězů.

I družstva A a B v V. lize si počínaly velmi dobře, děvčata vybojovala zlaté a bronzové medaile.Poslední nastoupila III. liga, ve které se nám bohužel při rozcvičení zranila jedna závodnice a zbývající dvě se opět spojily s SGC Ostravou. I ony napomohly k medailím a domů si odváží stříbro.


Závod družstev ve zkratce:
II. liga – spolu s SGC Ostrava 1. místo
III. liga – spolu s SGC Ostrava 2. místo
IV. liga – 1., 2. a 4. místo
V. liga – 1., 3. a 6. místo

Fotky ZDE

Výsledky ZDE

(Gabriela Hynek)