MČR družstev žen 2022

Ve dnech 3. – 4. 12. 2022 se v Ostravě ve sportovní hale na Varenské ulici uskutečnily soutěže družstev žen pro rok 2022. GK Vítkovice mělo zastoupení ve dvou soutěžích – v I. a II. lize.

Krásného výsledku dosáhla děvčata ve II. lize, když družstvo ve složení Aďa Chudová, Anička Krýsová, Anet Neničková, Anet Nykodymová, Natka Papoušková a Linda Raková v konkurenci 24 družstev získalo bronzové medaile. Holky začínaly svůj závod ve 3. sledu na prostných, kde jako první nastoupila Anet Neničková a za pěkně zacvičenou sestavu získala 10,667. Jen o něco nižší hodnocení získala Anička Krýsová, tady se projevil tréninkový výpadek způsobený zraněním kotníku. Další v pořadí nastupovala Linda Raková, která za pěkně zacvičenou sestavu obdržela pro družstvo 11,033. Jako poslední nastoupila Anet Nykodymová se svou dynamickou sestavou, za kterou získala rovněž pěkné hodnocení 11,233 b. Na přeskoku a bradlech zacvičily holky bez hrubých chyb. Trochu nás vyděsila Aďa Chudová v rozcvičení na bradlech, kdy při obratu ve stoji spadla na žerď, ale dokázala se zkoncentrovat a svou sestavu zacvičila v závodě celou včetně zmiňovaného obratu. Na obou nářadích získala nejvyšší známky pro družstvo Anička Krýsová. Nejlepšího hodnocení dosáhly holky na kladině, kde za své sestavy bez hrubých chyb získaly druhé nejlepší ocenění mezi všemi družstvy, nejvyšší známku získala Linda Raková.

V I. Lize nastoupilo družstvo GK Vítkovice ve složení Kačka Bártková, Klaudi Hynek, Sárča Novotná, Aďa Nykodymová a Rózka Ožanová. Svůj závod začínala děvčata na kladině, kde zacvičila velmi pěknou sestavu Aďa Nykodymová. Ostatní děvčata se nevyhnula pádům a tomu odpovídalo i bodové hodnocení za jejich sestavy i celkové umístění družstva. Rozdíly mezi posledními 3 družstvy byly minimální, od 5. místa dělilo naše holky 0,501 b. Přestože na ostatních nářadích holky zabojovaly a zacvičily pěkně například na přeskoku a částečně na bradlech, v konečném součtu bodů jim patřilo 7. místo.

Děvčatům i trenérům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů do nové sezóny.

Fotky ZDE

Výsledky ZDE

(Světlana Grmelová)