25. INTERNATIONALES ASVÖ JUGENDTURNIER INNSBRUCK 2023

Letošním prvním mezinárodním závodem, kterého jsme se zúčastnili, byl již tradiční závod v rakouském Innsbrucku, který se konal 22. 4. 2023. Za účasti sedmi evropských států, včetně českých, slovenských, chorvatských a rakouských členů juniorských reprezentačních výběrů, se naši závodníci neztratili.

Děvčata přes nemoci a zranění, které se jim krátce před závodem nevyhnuly, zazávodila nad očekávání výborně. Všechny úspěšně zařadily mnoho nových prvků a vazeb, které si poprvé vyzkoušely v soutěži. Bohužel se na kladině nevyhnuly hrubým chybám a připravily se o lepší umístění. I tak je 12. místo Lindy Rakové, 23. místo Frederky Prutkayové a 27. místo Zoe Kolářové v konkurenci 51 závodnic velmi pěkný výsledek. Stejně jako 14. místo Kačky Bártkové a 25. místo Sáry Novotné v kategorii junior.

Letos s námi odjeli soutěžit i kluci. Honza Leikep závodil v kategorii junior a zacvičil na většině nářadí opravdu bezvadně. Svým kvalitním cvičením si zajistil krásné 9. místo (15 závodníků). Spolu s hostujícími kluky z Brna obsadili v soutěži družstev pěkné 4. místo.

Všichni závodníci a závodnice si odvezli především zkušenosti, které jsou důležité pro jejich další sportovní rozvoj. Mimoto si odnesli i mnoho pěkných zážitků z procházky po krásném Innsbrucku nebo tradiční zastávky u jezera Mondsee.

Děkujeme nejen závodníkům a závodnicím za reprezentaci a trenérům za přípravu, ale také řidičům a brněnským klukům a trenérům za spolupráci.

Fotky ZDE

Výsledky:

(Monika Prutkayová)