Mistrovství České republiky v TeamGymu 2023

13. 5. 2023 odjel náš tým do Olomouce na MČR v TeamGymu. Doufaly jsme, že navážeme na loňské úspěchy z Plzně (2. místo v kategorii junior A), ale zároveň jsme zůstávaly nohama pevně na zemi s vědomím, že konkurence je obrovská. Závod jsme zahájily na pódiové skladbě. I přes drobné nezdary jsme získaly velmi slušnou známku, která nás nakopla před dalšími nářadími. 
Následoval tumble. Ten jsme uzavřely dvěma dvojnými salty, získaly tak nejvyšší známku za obtížnost a sklidily zasloužený aplaus. Nakonec nás čekalo naše nejobávanější nářadí, trampolína. Proběhla taktická porada a šlo se na věc. Holky do toho daly úplně všechno.
Pak už jsme jen napjatě sledovaly výsledkovou tabuli. GK Vítkovice – Garfi Ostrava se objevilo úplně nahoře. Neuvěřitelné, úžasné, skvělé! Náš sen se stal skutečností jsme MISTRYNĚ ČR pro rok 2023. Naše euforie se ještě víc umocnila, když jsme zjistily, že jsme se jako družstvo nominovaly na Mid – European TeamGym Championships, který se uskuteční 16. – 19. 11. 2023 v italském Lignano Sabbiadoro. Tento úspěch je pro nás cennější i proto, že jsme na konci loňského školního roku stály před zásadním rozhodnutím. Co bude dál? Naše čtyři stálice (Klaudi Hynek, Lucku Gřešovou, Natku Papouškovou a Rozku Ožanovou) doplnila děvčata z Frenštátu (Nela Štefková, Ami Šustalová, Terka Dobiášová a Sofi Hilšerová). Dojíždí za námi, cvičí, makají a tím posouvají sebe i nás. Za to patří díky jim i jejich trenérkám Simoně Modrovičové a Mirce Fialové. Největší díky ale patří naší Gabce Hynek, která holky svedla dohromady a dovedla je až sem.


Dodatek: Krátký sestřih ze závodu a snad tedy i nás můžete vidět na ČT Sport, a to 18. 5. ve 14:15 h.

Fotky ZDE

(Lucie Papoušková)