Letní olympiáda dětí a mládeže 2026
Naše děvčata se zúčastnila dvou kvalifikačních závodů na Letní olympiádu dětí a mládeže, která proběhne ve dnech 21. – 25. 6. 2026 v Praze.
První kvalifikační závod se uskutečnil 23. 4. 2026 v tělocvičně GK Vítkovice za účasti osmi děvčat. Nejlépe si vedla Freďa Prutkayová, druhé místo obsadila Míša Vavrošová a třetí příčku vybojovala Sárka Křižoščaková.
Druhý závod proběhl v tělocvičně TJ Sokol Moravská Ostrava 1, kde si prvenství vybojovala Anit Švrčková, druhé místo získala Frederka Prutkayová a třetí skončila Lili Mlynářová.
V celkovém součtu obou kvalifikačních závodů zvítězila Frederka Prutkayová, druhé místo si zajistila Míša Vavrošová a třetí příčku obsadila Anit Švrčková (TJ Sokol Moravská Ostrava 1).
Tato děvčata budou reprezentovat Moravskoslezský kraj na Letní olympiádě dětí a mládeže.
Děvčatům gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho sportovního štěstí a úspěšnou reprezentaci kraje!
(Monika Prutkayová)
