Sportovní gymnázium

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava

Od školního roku 1994 – 1995 patří sportovní gymnastika mezi kmenové sporty Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopových, které je součástí péče o sportovně talentovanou mládež v rámci Rozvojového programu MŠMT. Gymnastický klub Vítkovice je smluvním partnerem sportovního gymnázia a zajišťuje sportovní přípravu studentů čtyřletého nebo osmiletého studia se zaměřením na sportovní gymnastiku. Bližší informace o studiu na www.sportgym-ostrava.cz nebo přímo v GK Vítkovice (kontaktní osoba – Světlana Grmelová, tel. 722 567 699)

Výhody studia na sportovním gymnáziu:

Studium na sportovním gymnáziu umožňuje propojit vzdělávání se sportovní přípravou. Studenti absolvují v rámci vyučování sportovní trénink v dopoledních i odpoledních hodinách, tréninky navazují na vyučování. Škola přispívá prostřednictvím účelové dotace z MŠMT na soustředění, funkční lékařské prohlídky, sportovní vybavení, regeneraci aj. V rámci studia se studenti seznámí se základy ostatních sportů (plavání, atletika, lyžování apod.)

Přehled úspěchů našich studentů na mistrovstvích ČR:

2017

MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

I. liga:     5. místo                          GK Vítkovice (Jaskovičová, Smolecová)

II. liga:     15. místo                         GK Vítkovice (Petrová, Štelclová)

MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, juniorky B, kadetky

Juniorky B:         Jaskovičová Lenka         2. místo víceboj jednotlivkyň

Ženy B:                  Smolecová Laura            1. místo víceboj jednotlivkyň

                                  Petrová Eliška                  8. místo víceboj jednotlivkyň

 

MISTROVSTVÍ ČR – ženy A, juniorky A, kadetky

Kadetky:         Adamíková Karla          18. místo víceboj jednotlivkyň

2016

MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

Extraliga:   6. místo                     GK Vítkovice (Jaskovičová, Smolecová)

II. liga:         7. místo                     GK Vítkovice (Adamíková, Orliczková, Petrová)

MISTROVSTVÍ ČR – ženy A, juniorky A, kadetky

Ženy:         Smolecová Laura          6. místo víceboj jednotlivkyň

6. místo finále přeskok

5. místo finále prostná

2015

MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

Extraliga     4. místo     GK Vítkovice (Jaskovičová, Smolecová)


II. liga         15. místo    GK Vítkovice (Orliczková, Štelclová, Tihelková)


MISTROVSTVÍ ČR – ženy A, juniorky A, kadetky

Kadetky:                 Jaskovičová Lenka        10. místo volný víceboj jednotlivkyň

                               Jadrníčková Sarah         15. místo volný víceboj jednotlivkyň


Juniorky A :            Smolecová Laura           11. místo víceboj jednotlivkyň

                               Ringerová Viktorie          12. místo víceboj jednotlivkyň

                                                                           6. místo finále přeskok

2014

MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

Extraliga     5. místo     GK Vítkovice (Chromá, Kolářová, Smolecová, Ringerová)

II. liga     1. místo     GK Vítkovice (Jadrníčková, Jaskovičová, Orliczková, Štelclová)


MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, juniorky B, žákyně A

Juniorky B:            Štelclová Klára             3. místo  


Žákyně A:              Jadrníčková Sarah           5. místo


MISTROVSTVÍ ČR – mistrovská třída, juniorky A, kadetky

Kadetky:                Jaskovičová Lenka       12. místo volný víceboj je
dnotlivkyň

Chromá Tereza          9. místo volný víceboj jednotlivkyň

3. místo povinný víceboj jednotlivkyň                          

Juniorky A :           Ringerová Viktorie        12. místo víceboj jednotlivkyň

                                                                 4. místo finále přeskok

 Smolecová Laura       7. místo víceboj jednotlivkyň

3. místo finále kladina

5. místo finále prostná

Stahalíková Patricie     13. místo víceboj jednotlivkyň

2013

MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

Extraliga     4.místo    GK Vítkovice ( Kolářová, Smolecová, Stahalíková, Ringerová)

     II.liga     2.místo    GK Vítkovice ( Oboňová, Kinclová, Štelclová, Jaskovičová, Chromá)



MISTROVSTVÍ ČR – mistrovská třída, juniorky A, kadetky

kadetky:   Ringerová Viktorie        8.místo víceboj jednotlivkyň

Smolecová Laura         10.místo víceboj jednotlivkyň

Stahalíková Patricie     14.místo víceboj jednotlivkyň

MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, juniorky B, žákyně A

ženy B:                Kolářová Markéta              3.místo

Dudová Samira                    8. místo

juniorky B:           Štelclová Klára                    15.místo                                                  

žákyně A:             Jaskovičová Lenka              14.místo

Chromá Tereza                   6. místo

Starší žákyně :    Jadrníčková Sarah                8. místo

2012

1. MISTROVSTVÍ ČR – mistrovská třída, juniorky A, kadetky

Kadetky:   Stahalíková Patricie     12.místo víceboj jednotlivkyň

 

 

2. MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, juniorky B, žákyně A

ženy B:                Kolářová Markéta              3.místo

juniorky B:           Dudová Samira                 3.místo

Štelclová Klára                     8.místo

žákyně A:            Smolecová Laura                  6.místo

Ringerová Viktorie               12.místo

Starší žákyně:     Chromá Tereza                 3. místo

3. MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

I.liga       3.místo      GK Vítkovice (Kinclová, Kolářová, Smolecová, Stahalíková)

II.liga      3.místo      GK Vítkovice (Ringerová, Dudová, Štelclová, Orliczková, Chromá)

 

< strong>


2011

1. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR – junioři

starší junioři:    Wlodyka Adam          6.místo víceboj jednotlivců

6.místo finále na přeskoku

6.místo finále na prostných

7.místo finále na kruzích

7.místo finále na bradlech

2. MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, juniorky B, žákyně B

juniorky B:         Kolářová Markéta          1.místo

žákyně B:           Štelclová Klára              3.místo 

3. MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

I.liga                5.místo                 GK Vítkovice (Kinclová, Kolářová, Uhrová, Žitníková)

II.liga               2.místo                 GK Vítkovice (Ringerová, Smolecová, Stahalíková)

 

4. MISTROVSTVÍ ČR družstev mužů

I.liga (1.kolo)    3.místo                  Sokol Kolín (hostující Wlodyka)

2010

1. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR TEAMGYM

Za účasti 33 družstev se konalo Mezinárodní mistrovství ČR v soutěži družstev TeamGym, které bylo v kategorii seniorů a juniorů nominací na ME TeamGym 2010. V družstvu GK Vítkovice startovali absolventi, absolventky a současné studentky gymnázia Kinclová, Ožanová, Uhrová, Válová, Žitníková  a Farana. Družstvo obhájilo mistrovský titul z roku 2008 a vybojovalo si účast na ME TeamGym ve Švédsku.

2. MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, juniorky B

ženy B:                 Uhrová Barbora                  5.místo

                             Válová Radka                   16.místo

juniorky B:           Kolářová Markéta             1.místo

3. MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

I.liga    2.místo     GK Vítkovice (Fučková, Kinclová, Kolářová, Uhrová, Válová, Žitníková)

4. MISTROVSTVÍ ČR – dorostenci

dorostenci            Wlodyka Adam                 2.místo                 

2009

1. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR – juniorky A

juniorky A:     Fučková Nikola         6.místo víceboj jednotlivkyň

                 1.místo finále na přeskoku

                   1.místo finále na prostných

2. MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, žákyně A

ženy B:                Uhrová Barbora               1.místo

                            Válová Radka                    12.místo

žákyně A:             Pálová Jana                      13.místo

3. MISTROVSTVÍ ČR družst
ev žen

I.liga                     3.místo                  GK Vítkovice (Kolářová, Uhrová, Válová)

4. MISTROVSTVÍ ČR – muži

VS 4                      Wlodyka Adam                  9.místo

 

5. MISTROVSTVÍ ČR družstev mužů

I.liga                     3.místo                  Sokol Kolín (hostující Wlodyka)

2008

1. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR – ženy MT , juniorky A

juniorky A:    Fučková Nikola           2.místo víceboj jednotlivkyň

                                                        1.místo finále na kladině

                                                        2.místo finále na přeskoku

                                                        2.místo finále na prostných

 

mistrovská třída:   Kinclová Tereza   4.místo víceboj

                                                          3.místo finále na přeskoku

4.místo finále na prostných

 2. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR TEAMGYM

Za účasti 29 družstev se na Zimním stadionu v Porubě konalo Mezinárodní mistrovství ČR v soutěži družstev TeamGym, které bylo v kategorii seniorů nominací na ME TeamGym 2008. V této soutěži startovali absolventi, absolventky a současné studentky našeho gymnázia Kinclová, Stiborová, Uhrová, Válová, Žitníková  a Farana v kategorii MIX týmů za družstvo GK Vítkovice. Družstvo se stalo Mistrem ČR pro rok 2008 a vybojovalo si účast na ME TeamGym v Belgii.

3. MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, juniorky B, kadetky, žákyně A, starší žákyně

ženy B:                 Uhrová Barbora               1.místo

                              Žitníková Vendula              5.místo

                              Válová Radka                   15.místo

juniorky B:             Šipošová Bára                    9.místo

                              Bezděková Tereza             16.místo

kadetky:                 Jadrníčková Anna              20.místo

žákyně A:              Kolářová Markéta               18.místo

 

4. MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

Extraliga    3.místo                  GK Vítkovice (Fučková, Kinclová)

I.liga          3.místo                  GK Vítkovice (Uhrová, Válová, Žitníková)

II.liga         9.místo                  GK Vítkovice (Bezděková, Jadrníčková, Kolářová, Pálová)

5. MISTROVSTVÍ ČR – muži

kadeti:                  Wlodyka Adam                  10.místo

2007

1. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR – ženy MT , juniorky A

juniorky A:    Žitníková Vendula      1.místo finále na přeskoku

2.místo finále na bradlech

                                                        16.místo víceboj

                     Fučková Nikola            5.místo finále na kladině

6.místo finále na přeskoku

10.místo víceboj

mistr. třída:   Kinclová Tereza          11.místo víceboj

Gellertová Lucie          12.místo víceboj

2. MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, juniorky B, kadetky, žákyně A, starší žákyně

ženy B:                            Uhrová Barbora              1.místo                 

juniorky B:                        Válová Radka                  23.místo

kadetky:                            Šipošová Bára                 26.místo

3. MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

Extraliga          2.místo      GK Vítkovice (Kinclová, Fučková, Žitníková)

4. MISTROVSTVÍ ČR – muži

VS 3                                 Wlodyka Adam               17.místo

 2006

 1. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR – ženy MT , juniorky A

mistr. třída:         Ožanová Veronika       3.místo víceboj

3.místo finále přeskok

5.místo finále bradla

5.místo finále kladina

                           Kinclová Tereza          7.místo víceboj

                            Mrkvicová Jana           8.místo víceboj

    Gellertová Lucie         9.místo víceboj

4.místo finále přeskok

 juniorky A:          Uhrová Barbora           4.místo finále bradla

                                                                11.místo víceboj

2. MISTROVSTVÍ ČR – ženy B, juniorky B, kadetky, žákyně A, starší žákyně

ženy B:                         Oboňová Zuzana              3.místo                 

juniorky B:                         Kavková Věra                  6.místo

Válová Radka                15.místo

3. MISTROVSTVÍ ČR družstev žen

Extraliga       3.místo           GK Vítkovice (Gellertová, Kinclová, Mrkvicová, Ožanová )

I.liga             5.místo            GK Vítkovice (Coritarová, Šťastná, Uhrová, Žitníková)

2005

1. MISTROVSTVÍ ČR – ženy MT

mistr. třída:     Ožanová Veronika        4.místo víceboj

2.místo ve finále na kladině

                       Gellertová Lucie           5.místo víceboj

1.místo finále na přeskoku

                                                             3.místo finále na prostných

                         Kinclová Tereza          11.místo víceboj

2. MISTROVSTVÍ ČR – ženy B

VS 4:                     Coritarová Lucie                16.místo

Ponczová Barbora             26.místo

Drozdová Adriana              35.místo

Válová Radka                    38.místo

VS 3:                     Vymyslická Kristýna          45.místo

3. MISTROVSTVÍ ČR družstev a jednotlivců

I.VTž:                   2.místo          GK Vítkovice (Kowalski, 4.místo v soutěži jednotlivců)

 

MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIOREK 2008 – Clermont-Ferrand

Družstvo juniorek ČR obsadilo na MEv konkurenci 27 st
átů 19. místo, Nikola Fučková skončila při svém prvním startu na Mistrovství Evropy z našich závodnic druhá a 3x bodovala pro družstvo.

 

MZ Zelena Jama Open – Lublaň/Slovinsko

Juniorská reprezentantka Nikola Fučková zvítězila na MZ ve Slovinsku a přispěla k 3. místu družstva ČR.

EYOF – Tampere/Finsko

Nikola Fučková reprezentovala ČR na Evropském olympijském festivalu mládeže.

 

 

 

2009 USA - Sand Dollar FloridaP. Stahalíková, L. Smolecová a V. Ringerová - 2. místo MČR Nikola FučkováLaura Smolecová, MČR MT 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *